KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

3 chytrá pravidla pro holení žiletkou

Měsíc krásně hladké nohy, kotníky bez náplastí, žiletky, které se nikdy neztupí, odstranění chloupků bez bolesti a vhodné pro každého. Ideální svět, viďte? Bohužel jsme ještě nepřišli na to, jak do něj vstoupit. A proto stále mnoho z nás zůstává věrných klasickým žiletkám. A tak máme alespoň 3 tipy, jak její používání zpříjemnit.

Hladké nohy
Hladké nohy

1. Nepřetahujte dobu používání. Důvod?

Nejčastější chyba nás žen je zapomínat na výměnu hlavice nebo holítka. Ať už máte hlavu v oblacích nebo se vám nechce (už zase) investovat do nových hlavic, zkuste se překonat. Můžeme vyjmenovat nespočet dokola opakovaných důvodů pro včasnou výměnu: třeba podráždění a vysušování kůže způsobené tupým břitem nebo zarůstající chloupky a vyrážka. Ale pojďme si říct narovinu, že hlavní důvod pro výměnu je hlavně ten jeden. Stará žiletka prostě neholí. Tečka. A která z nás má čas ztrácet čas zrovna touhle nezábavnou aktivitou?

TIP: Ptáte se, jak dlouho žiletku používat? Upřímně, ovlivňujících faktorů je tolik (četnost použití, kvalita výrobku a výrobce, ne/používání holící pěny, skladování), že si netroufáme uvádět počet dní. Doporučujeme sledovat úbytek zvlhčujícího proužku a ostrost žiletky – jedině tak odhadnete čas výměny správně.

2. Skladovat nasucho, holit namokro

A teď to nejdůležitější: žiletku se naučte skladovat na suchém místě. Nejpohodlnější samozřejmě je nechávat ji ve sprchovém koutě nebo na vaně, ale právě tady velmi rychle rezne a tupí se. Asi není nutné zdůrazňovat, že holit si pokožku byť lehce zrezivělou žiletkou je nebezpečné.

Méně nebezpečné, ale rozhodně stejně nepříjemné a neefektivní, je holení nasucho. To má prakticky stejné účinky jako stará žiletka: podráždění a vysušení kůže, případně zarůstající chloupky. K holení namokro se vyplatí přikoupit gel na holení anebo rovnou sáhnout po žiletce s integrovaným gelem.

TIP: Životnost trochu protáhnete, pokud si budete břity žiletky oplachovat ve studené vodě. K vaně nebo sprchovému koutu si můžete dát malou mističku na vodu.

3. Jednorázovky? Rukavice klidně, žiletky spíš ne

Kapesníčky, gumové rukavice, vatové tamponky – produktů, které použijete bez obav jen jednou, existuje celá řada. Dlouhodobé používání jednorázových žiletek se vám ale může tak trochu vymstít. Břity jsou často zpočátku velmi ostré a v kombinaci s nepříliš dobře uchopitelnou rukojetí si zvyšujete riziko pořezání. „Jednorázovky“ taky mnohdy víc dráždí pokožku. Stranou by neměla zůstat otázka nadprodukce odpadu – výměnné hlavice sice také střídáte, ale alespoň rukojeť může vydržet až roky.

Věřte, že to bude mít výsledek

My víme. Pravidla všechny známe a čteme je neustále dokola. Nejtěžší je ale první krok ke změně: opravdu při dalším nákupu sáhnout po poctivé žiletce. Vzhledem k tomu, že rozdíl při holení je doslova citelný, málokterá z nás zatouží vrátit se k jednorázovým holítkům.


Hana Všetečková
autor článku

Hana Všetečková

marketingový specialista,

redakce Holime.cz

S článkem souvisí: