Jak se správně holit žiletkou?
Ještě pořád se část mužů i žen přiklání k používání žiletkových strojků. Holení je rychlé, bezbolestné a náhradní kus koupíte v jakékoliv drogerii. Jak se holit, abyste si pokožku zbytečně nepodráždili a přitom byla krásně hladká?
Nejčastější otázka – po směru nebo proti směru
Holení žiletkou proti směru růstu chloupků nebo vousů má své výhody. Pokožka je rozhodně hladší. Riskujete ale podráždění pokožky a zvyšujete také pravděpodobnost zarůstání chloupků. Holení po směru je šetrnější. Když si ale po pokožce přejedete proti směru, tak poznáte, že rozhodně není hladce oholena. Jak z toho ven? Ideální je se nejdříve holit po směru a na závěr to ještě vzít proti směru. Pokožka se v tu chvíli tolik nedráždí, protože jsou chloupky a vousy už měkčí a hlavně jsou velmi krátké.
Na začátku nebo až na konci sprchování?
Mnoho žen se holí hned poté, co vejdou do sprchy. Je to zkrátka to první, co je potřeba udělat. Muži se pro změnu holí před sprchou, protože pak snadněji smyjí všechen gel z krku. Pro menší podráždění pokožky je ale ideální k úpravě přistoupit až po sprchování. Proč? Chloupky i vousy se během sprchování změknou a jdou mnohem lépe oholit.
Není peeling zbytečný?
Odpověď je jasná – není. Odumřelé buňky pokožky jsou nejčastější příčinou zarůstání chloupků i vousů. Není ale dobré provádět peeling a holení za sebou. Proto raději den nebo dva počkejte. Po peelingu pokožka vypadá svěží, hladká a vyživená.
Nezapomínejte měnit hlavice
Úplně novou žiletkou se můžete při neopatrnosti pořezat. S tou starou se ale sotva holíte a jenom si dráždíte pokožku. Pravidelná výměna hlavic je základ. Ty dnešní jsou vybaveny indikačními proužky. Jejich zesvětlení je signálem k výměně. Pokud jim nevěříte, spolehněte se na vlastní pocit. Musíte na žiletku více tlačit a pokožku přejet víckrát? Tak šup s ní do koše a vezměte si novou.
Mgr. Andrea Ivaničová
produktová specialistka,
redakce Holime.cz