Zážitek z klasického pánského holení. Co je k němu potřeba?
Holení klasickou ostrou žiletkou je skoro jako řemeslná dovednost. Precizní, poctivé, vyžadující zručnost. Pocit dokonale oholené tváře jako od starého mistra holiče je zážitek k nezaplacení. Co všechno k němu muž potřebuje?
Absolutní základ? Ostrá žiletka
My doporučujeme rozhodně jednu z nejoblíbenějších od Mühle. Nenápadně zdobná rukojeť z kvalitního kovu padne přesně do ruky. Na strojku se mění pouze žiletky – není tedy na škodu rovnou jedno balení přihodit. Dohromady vás obojí vyjde na něco málo přes tisíc korun.
Pro fajnšmekry – pořádná shavetta (břitva)
Ještě o něco vyšší level zručnosti vyžaduje holení shavettou, takovou téměř břitvou. Nám nejvíc padla do oka ta od českých a muži milovaných Angry Birds. Přes vysokou kvalitu ji sežene už kolem 500 Kč, a to v dřevěné a tmavé variantě. Pozor, i na shavettách se vyměňují žiletky.
Nezbytní pomocníci
Aby nedošlo k poranění nebo podráždění kůže, muž by se nikdy neměl holit klasickou žiletkou nebo shavettou bez nanesení krému nebo mýdla. Nám se nejvíc osvědčil ten od Proraso s vůní eukalyptu a Reuzel v plechové dóze. K rozmíchání mýdla nebo krému je potřeba použít holicí štětku, která má kančí nebo jezevčí štětiny. Právě kvůli potřebným pomocníkům není od věci rovnou sáhnout po dárkové sadě, která obsahuje vše potřebné a ještě k tomu skvěle vypadá.
Samozřejmá péče po holení
Aby byla klasika holení dokonalá, nesmí se zapomínat na péči po holení. Pro muže s citlivější pokožkou volte balzámy, které pokožku hydratují a zklidňují. Krásně voní ten od Mühle a opravdu šetrnou péči dopřeje přírodní kosmetika Lavera. Osvěžení naopak dodají vody po holení. S kořeněnou vůní dřevin počítejte u Reuzel a kofeinová voda po holení od Santé přispívá k revitalizaci pokožky.
Hledáte další inspiraci?
Mgr. Andrea Ivaničová
produktová specialistka,
redakce Holime.cz